Ako zistím veľkosť prstov?

Veľkosť prstov je veľmi dôležitá pri výbere svadobných prsteňov. Aby ste si správne vybrali svadobnú obrúčku, ktorá Vám dokonale sadne na Váš prst, je potrebné vedieť presne veľkosť prstov. Ako zistíte veľkosť Vašich prstov?

Meranie v zlatníctve

Každé zlatníctvo je vybavené klenotníckymi krúžkami, pomocou ktorých Vám klenotník nameria presnú veľkosť prstov. Ideálny stav dosiahnete, ak si prsty necháte zmerať opakovane v rôznych dobách (doobeda - poobede), pretože napr. v tehotenstve, vo vlhku alebo po fyzickej námahe môžu byť prsty trochu opuchnuté. Dajte pozor na to, aby šírka klenotníckeho krúžku cca. zodpovedala šírke obrúčky (hlavne širšie obrúčky môže byť problém prevliecť cez širší kĺb prsta). Veľkosť prsteňa (napr. 54, 62, 71 a pod.) vyjadruje obvod prstu v milimetroch.

Odhad podľa prsteňa

Ak máte prsteň, ktorého veľkosť Vám vyhovuje, môžte si dať namerať jeho veľkosť v klenotníctve. Dajte si však pozor na šírku takéhoto prsteňa, je možné, že 1 mm široký prstienok cez kĺb prsta prevlečiete, ale 6 mm obrúčka Vám na prst nevlezie.

Domáce meranie

Zmerajte si obvod prsta papierovým pásikom, ktorý si omotáte okolo prsta. Miesto, kde sa papieriky krížia si poznačte perom. Po roztiahnutí papierika namerajte jeho veľkosť na pravítku. Táto metóda merania môže byť nepresná, viac odporúčame nameranie si veľkosti prstov u zlatníka alebo v klenotníctve.

Používame cookies, aby sme mohli upraviť naše stránky tak, aby vám čo najviac vyhovovali. Ak budete naše stránky naďalej používať bez toho, že by ste si zmenili nastavenie, budeme to považovať za váš súhlas s používaním cookies na našich stránkach.Viac info